Загуби за Адриан Андреев и Гергана Топалова

адриан андреев загуби старта квалификациите монтерей
15:00, 10.06.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърда настилка в Орландо (САЩ) с награден фонд 106 240 долара.

Квалификантът Андреев загуби от поставения под номер 3 представител на домакините Кристофър Юбанкс с 4:6, 7:5, 2:6 за малко повече от два часа.

21-годишният българин допусна два пробива в първия сет. Във втората част той преодоля пасив от 0:3 и 1:4 и дори спаси мачбол в десетия гейм. След това Андреев взе подаването на съперника си за 6:5 и при свой сервиз изравни резултата. В третия сет Юбанкс поведе с 3:0 и без проблеми затвори двубоя с четвъртия си мачбол.

Адриан Андреев заработи 1 720 долара и 14 точки за световната ранглиста, в която заема 400-ата позиция.

Гергана Топалова пък отпадна в третия кръг на турнира на твърда настилка в Санто Доминго, Доминиканската република с награден фонд 25 000 долара.

22-годишната Топалова отстъпи с 5:7, 2:6 на поставената под номер 7 японка Хироко Кувата след час и 55 минути игра. Българката пропусна сетбол при 5:4 гейма и сервис на японката в първия сет, което се оказа повратен момент в срещата. До края Кувата доминираше напълно и не остави шансове на Топалова да обърне.

Тихомир Иванов с първо място в Лимасол и покрит норматив за европейското по лека атлетика
08:30, 18.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Саутхемптън се изправя срещу Лийдс във финалния плейоф за влизане във Висшата лига
08:02, 18.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Стоян Делчев - първият олимпийски шампион на България в спортната гимнастика (ВИДЕО)
07:00, 18.05.2024
5505
Чете се за: 03:07 мин.
Талисманите - неизменна част от визията на олимпийските игри
06:30, 18.05.2024
Чете се за: 04:45 мин.
Невероятната история на унгарската спортистка Агнеш Келети (ВИДЕО)
Чете се за: 00:50 мин.
Йоана Илиева и Олга Христова продължават във втория ден на турнира на сабя жени в Пловдив
22:39, 17.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.