Започна срещата на премиера акад. Николай Денков с гръцкия му колега Кириакос Мицотакис. Двамата разговарят в Атина, където днес акад. Денков е на работно посещение.
Предстои да обсъдят възможностите за разширяване на стратегическото българо-гръцко сътрудничество и проектите, представляващи интерес за двете страни, включително в контекста на развитието на вертикалната транспортна и енергийна свързаност по оста Север-Юг.

След срещата на четири очи между акад. Денков и Мицотакис ще има работен обяд, в който ще участват също вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, министърът на финансите Асен Василев, министърът на околната среда и водите Юлиян Попов и министърът на енергетиката Румен Радев.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
На второ четене в правна комисия: Депутатите обсъдиха промените в Закона за държавния служител
Николай Найденов: Създадохме план, който превръща съдебната реформа в единна национална програма с ясна политическа отговорност
Депутатите от правната комисия гледат на второ четене Закона за държавния служител
Борисов: Управляващите трябваше да продължат решенията на предишните кабинети за американските самолети
Депутатите се събират извънредно във вторник заради Закона за държавния служител
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика