Треньорът на вратарите на националния отбор по футбол коментира как ще се отрази липсата на титулярните защитници, както и на вратаря Димитър Митов.
Треньорът на вратарите на националния отбор по футбол Здравко Здравков и футболистът Божидар Краев заявиха, че "лъвовете" не са изгубили вяра преди реванша с Република Ирландия от Лигата на нациите. България загуби първия плейоф срещу "детелините" с 1:2 в Пловдив.
Здравков коментира как ще се отрази липсата на титулярните защитници, както и на вратаря Димитър Митов.
"Неприятно е, всеки, който е в сферата на футбола знае, че е много тежко да смениш цялата защитна линия почти и вратар в такъв мач, но това е така. Мисля, че всеки един футболист е готов, имаме прекрасна атмосфера, чакаме един добър мач утре", заяви той.
"Вероятно ще има нови хора на игрището, които ще вкарат повече свежест и бързина. Надяваме се да се възползваме от нашите шансове. 90 минути, директен мач, не сме загубили вяра. До последно ще се борим", категоричен бе Здравков.
Краев смята, че отборът ни трябва да играе по-агресивно тази вечер.
"Според мен тяхната защита играе роля, имат добри защитници, високи и силни, но трябва да вложиме креативност и се надявам да успеем", сподели той.
"В модерния футбол те играят основна роля и особено в защита, трябва да внимаваме с тях. И следователно ние в атака да опитаме да направим нещо и да реализираме гол", обясни Краев пред БНТ.
Вижте повече във видеото!
Весела Лечева: Българският олимпийски комитет беше заложник на няколко човека
Стефан Грозданов на 80: Най-хубавите ми спомени са от европейските мачове с Локомотив София
Заради по-високите цени на горивата: Търговци очакват 20% поскъпване на стоките
"Не, не се забравя. И ако няма белези, не се забравя" – оцелялата Яна за трагедията в Кочани