ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Жегите в Европа: Горски пожари в Турция, в редица страни живакът прехвърли 40°

Чете се за: 01:32 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Горски пожари край една от най-популярните турски дестинации - полуостров Мугла. Там са разположени някои от най-посещаваните курорти на Егейско море.

Борбата с огъня се води от 615 огнеборци, 14 хеликоптера и 11 самолета.

Междувременно ново изследване определя лятото на миналата година като най-горещото в Европа от началото на измерванията. Тогава жегата е отнела живота на повече от 61 хиляди души на Стария континент.

Регистрираните екстремни температури са довели до суша и горски пожари. Учени предупредиха, че Европа се затопля най-силно спрямо прединдустриалните равнища от всеки друг континент.

Снимки: БНТ, БГНЕС

През следващите дни Гърция очаква опасно високи стойности в Атина, Солун и Лариса. 40 градуса вече е на места и в Румъния. Испания преживява втора гореща вълна с температури до 44 градуса по Целзий. Там хората ходят на плаж и през нощта.

В италианската столица Рим стойностите са 42 градуса - малко над Флоренция и Болоня, където са измерени съответно 40 и 38 градуса по Целзий.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image