Жиру с гол и червен картон при драматичен успех на Милан над Специя

23:48, 05.11.2022
Чете се за: 01:47 мин.
жиру гол червен картон драматичен успех милан специя

Отборът на Милан надигра драматично с 2:1 у дома състава на Специя в среща от 13-ия кръг на Серия "А".

В герой за "росонерите" се превърна Оливие Жиру, който в 89-та минута донесе трите точки на своя тим, след като се пребори с Петко Христов и с удар от въздуха матира стража на гостите.

Секунди по-късно обаче френският нападател беше изгонен за втори жълт картон, след като в радостта си си свали фланелката, което принуди главния арбитър Микаел Фабри да прати предсрочно Жиру под душовете.

Преди това Тео Ернандес бе дал аванс на домакините с гол в 21-та минута, но в 59-та синът на легендата на Милан Паоло Малдини Даниел бе възстановил паритета.

Скоро след изравнителния гол на Малдини Сандро Тонали прати топката за втори път във вратата на Специя, но това попадение бе отменено след намеса на ВАР, която маркира нарушение срещу футболист на гостите в началото на нападението.

Победата изкачи Милан на второто място в подреждането с актив от 29 точки, на шест зад лидера Наполи, докато Специя се намира на 17-та позиция с 9 пункта.

Левандовски пропусна дузпа, но Барселона се справи с Алмерия в последния мач на Пике