Обитателите на варненския зоопарк предлагат на всички свои приятели виртуална среща на фейсбук страницата на зоокъта. Тази събота в ролята на домакин ще влезе един от любимите питомци на малки и големи, ламата Президент.
Сега в периода на карантина един обитател на зоокъта понася по-трудно от останалите социалната изолация.
"Нашата лама Президент, който е много тъжен, липсва му контактът с хората.”
Затова, макар и виртуално, на 11 април от 11 часа Президент ще се срещне с децата на фейсбук страницата на зоопарка.
“Всички деца, които искат да им прочетем посланията да нашия Президент, могат да ги пратят на нашата фейсбук страница”.
Във варненския зоокът прилагат стриктно всички мерки за безопасност, свързани с коронавируса.
В момента всички животни в зоокъта са активни. Факт са и първите пролетни бебета, като последното попълнение е новородено черно муфлонче.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг