Звездното трио на ПСЖ не бе достатъчно, за да победи Брюж

Неймар Меси
23:47, 15.09.2021
Чете се за: 02:22 мин.

Пари Сен Жермен не успя да победи Брюж в първия мач на тима от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата, играна в Белгия, завърши при резултат 1:1. Андер Ерера се разписа за гостите, а Ханс Ванакен изравни.

Това бе първият случай, в който звездното трио на парижани – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар стартираха мач заедно.

Лионел Меси изигра мач номер 150 в Шампионска лига. Единствените полеви играчи с повече срещи са Кристиано Роналдо (177) и Шави Ернандес (151).

В 15-та минута Андер Ерера откри резултата за гостите след асистенция на Килиан Мбапе. Испанецът бе точен след удар от наказателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0.

След като получиха попадение домакините заиграха по-добре и възобновиха равенството в 27-та минута с идентичен гол. Ханс Ванакен засече центриране от левия фланг и отбеляза след удар с едно докосване за 1:1.

В ответната атака парижани отново можеха да поведат, но удар на Меси се отби от напречната греда.

Втората част започна с проблем за Маурисио Почетино, който замени Килиан Мбапе едва в 51-та минута, заради контузия. Неговият заместник Мауро Икарди изпусна най-чистото положение през втората част, след като негов удар премина покрай противниковата врата.

В другия мач от групата Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с категоричното 6:3, за да заеме лидерската позиция с пълен актив от точки.

Спортинг – Аякс 1:5

Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
Чете се за: 02:15 мин.
Олимпийският огън бе предаден на домакините от Франция в Атина, утре ще отпътува към Марсилия
Чете се за: 02:25 мин.
Григор Димитров открива кампанията си в Мадрид в събота не преди 16:30 часа
20:01, 26.04.2024
Академик Бултекс е последният полуфиналист на Държавеното първенство по баскетбол до 19 г.
19:50, 26.04.2024
Николай Костов: Очаквам различен ЦСКА, преследваме трите точки
19:02, 26.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Карлос Алкарас започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис в Мадрид
18:33, 26.04.2024