Звездното трио на ПСЖ не бе достатъчно, за да победи Брюж

Неймар Меси
23:47, 15.09.2021
Чете се за: 02:22 мин.

Пари Сен Жермен не успя да победи Брюж в първия мач на тима от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата, играна в Белгия, завърши при резултат 1:1. Андер Ерера се разписа за гостите, а Ханс Ванакен изравни.

Това бе първият случай, в който звездното трио на парижани – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар стартираха мач заедно.

Лионел Меси изигра мач номер 150 в Шампионска лига. Единствените полеви играчи с повече срещи са Кристиано Роналдо (177) и Шави Ернандес (151).

В 15-та минута Андер Ерера откри резултата за гостите след асистенция на Килиан Мбапе. Испанецът бе точен след удар от наказателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0.

След като получиха попадение домакините заиграха по-добре и възобновиха равенството в 27-та минута с идентичен гол. Ханс Ванакен засече центриране от левия фланг и отбеляза след удар с едно докосване за 1:1.

В ответната атака парижани отново можеха да поведат, но удар на Меси се отби от напречната греда.

Втората част започна с проблем за Маурисио Почетино, който замени Килиан Мбапе едва в 51-та минута, заради контузия. Неговият заместник Мауро Икарди изпусна най-чистото положение през втората част, след като негов удар премина покрай противниковата врата.

В другия мач от групата Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с категоричното 6:3, за да заеме лидерската позиция с пълен актив от точки.

Чете се за: 00:50 мин.
Ботев Пловдив удържа на натиска на Марибор и се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа
22:21, 18.07.2024
Българските волейболисти U18 завършиха домашното европейско първенство със загуба
22:12, 18.07.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ива Деливерска даде най-добро време в своята серия на 100 м с препятствия в Банска Бистрица
21:58, 18.07.2024
Гледайте европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица по БНТ 3
21:35, 18.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Илинка Стефанова остана на крачка от подиума на ЕП по плажна борба за кадетки в Румъния
21:30, 18.07.2024
Чете се за: 00:20 мин.