Споровете и разногласията между Лекарския съюз и Здравната каса за лекарствата на хронично болните пациенти бяха изчистени още вчера. Tова потвърди и председателят на съюза Иван Маджаров.
Днес Националният рамков договор за следващите 3 години ще бъде разгледан и на извънредния събор на Българския лекарски съюз. Делегатите се очаква да дадат мандат за подписването на договора.
Д-р Иван Маджаров, председател на Български лекарски съюз: Нямаме сериозни забележки. Това, което излезе вчера в публичното пространство според мен беше недоразумение, защото и двете неща, които се коментираха и лекарствата и профилактика бяха дискутирани по време на преговорите и там беше ясно записано, че ние сме против и няма да влезнат в текстовата част на НРД.
Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток
Над половината от гражданите на ЕС не са използвали обществен транспорт – къде се намира България?