Високите температури навън създават дискомфорт не само на хората, но и на животните. Така е и в столичния зоопарк.
Високите температури навън създават дискомфорт не само на хората, но и на животните. Така е и в столичния зоопарк. Как се разхлаждат, колко са новородените и каква е посещаемостта провери екип на "По света и у нас".
Поредният горещ ден е. Гости сме в зала "Гиганти" на зоопарка. Хипопотамите Норман и Цура избират сянката около вътрешния им басейн. Слоницата Артайда е в двора си и с хобот посипва пясък върху себе си за прохлада.
"Хвърля треви, пясък най-често и пръст и кал и смесено с вода, за да може да се охлажда и кожата й издържа на високи температури така и също се обезпаразитява", казва Иван Иванов, гледач в зала "Гиганти".
Иванов добавя, че любими за германката Артайда са сеното, плодовете и зеленчуците. Говори й се на немски, разбира и английски език. Обича да е пред погледите на посетителите. Показва ни и кое е дразни.
"Сега ревнува, както чувате - реве. Ревнува, че говоря с вас и съм с гръб към нея", обяснява Иван Иванов.
Броят на посетителите нараства с минути. Най-радостни, разбира се, са малчуганите. Някои обичат маймунките, други - крави и слонове, а трети - всички животни.
Родители, баби и дядовци пък споделят, че тук е мястото, в което "бягат" от бетонния град.
Десетки хиляди хронично болни пациенти могат да останат без лекарства след Нова година
Проф. Ива Христова: Мутирал щам на грипа набира скорост във Великобритания, няма да подмине и България
Български фармацевтичен съюз: Към момента няма просрочени плащания към аптеките от НЗОК
Протестът на професионалистите по здравни грижи: Нашето заплащане стана ябълката на раздора
Политически лабиринт и ходове след оставката - коментар на народните избраници
Ивайло Мирчев: Преформатиране на властта в този парламент е само в мокрите сънища на Борисов