Група протестиращи срещу кабинета Орешарски от рано тази сутрин се събраха на северния вход на Народното събрание и освирква депутатите, пристигащи за парламентарния контрол в петък. Хората от протеста биеха тъпани и викаха "Оставка".
Група протестиращи срещу кабинета Орешарски от рано тази сутрин се събраха на северния вход на Народното събрание и освирква депутатите, пристигащи за парламентарния контрол в петък. Хората от протеста биеха тъпани и викаха "Оставка".
Районът около Народното събрание е ограден с метални заграждения. Има и полицейско присъствие. След като стана ясно, че парламентарният контрол се проваля заради липса на кворум, протестиращите се преместиха откъм входа на парламента към БАН и продължиха да освиркват депутатите, които си тръгваха от Народното събрание. До сериозни инциденти не се стигна.
В този час започва и традиционният контрапротест пред президентството.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си