Вежди Рашидов - творец, бивш министър на културата, а сега депутат от ГЕРБ, за вота на недоверие към правителството и строежа на българския Лувър.
Решенията на Народното събрание се взимат на друга маса, извън парламента, каза Вежди Рашидов в студиото на "Още от деня". Рашидов - творец, бивш министър на културата, а сега депутат от ГЕРБ, говори за вота на недоверие към правителството и строежа на българския Лувър.
Големите глави някъде другаде решават какво да стане, каза Рашидов. Той се съгласи с въпроса на водещата Милена Цветанска за "какво тогава хората ходят на избори, за да влязат в парламента тези, които са посочили "лидерите" ли?"
В спора за националния музей, влязъл в разговорната реч като "Лувъра", Рашидов каза, че музеят е готов, новият министър (в правителството на Пламен Орешарски - Петър Стоянович) трябва да се разработи. "Дертът на културния министър е да се смени съветниците ... Ако не ги махне, ще бере ядове", каза Рашидов. Той не скри, че следващият вот на недоверие вероятно ще е за политиката в културата.
Вижте пълния видеозапис на разговора на Вежди Рашидов и Милена Цветанска в "Още от деня".