Единствените гранични пунктове, по които има опашки са „Лесово“ и „Капитан Андреево“. Това съобщи говорителят на ГД „Гранична полиция“ Лора Любенова. На „Капитан Андреево“ има около 11 км опашка от товарни автомобили на изход от страната, а на „Лесово“ – около 5 км на изход.
Лора Любенова увери, че службите работят на пълен капацитет. „Турските гранични власти също работят, трафикът обаче е засилен. На останалите пунктове – българо-румънската, българо-гръцката и българо-сръбската граница трафикът е нормален“, каза тя. Лора Любенова уточни, че заради снегопочистване е бил затворен за движение пътят Русе – Бяла, което може да е довело до образуване на опашки, но пътят вече е отворен за движение на товарни автомобили над 12 т.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души