Нова детска градина отвори врати в Дупница. Тя ще бъде посещавана от около 100 деца. По този начин ще се реши проблемът с недостига на места в детските заведения. Детска градина в града не е откривана от 40 години.
Нова детска градина отвори врати в Дупница. Тя ще бъде посещавана от около 100 деца. По този начин ще се реши проблемът с недостига на места в детските заведения. Детска градина в града не е откривана от 40 години.
Старата детска градина е била съборена преди години, а децата и персоналът са били разпръснати на различни места в града. Скоро след като
започнало строителството на новата сграда обаче, то било прекратено поради липса на средства. Строежът останал замразен три години. Преди
година новото общинско ръководство успяло да осигури средства.
"Не беше редно едно съоръжение да е спирано, за което бяха вече дадени немалко пари, да не бъде довършено, имайки предвид молбите, които бяха дадени за настаняване - бяха над 170", заяви инж. Методи Чимев - кмет на Дупница.
На новата сграда се радват и преподаватели, и родители.
"Има модерен физкултурен салон на първия етаж, салон на втория етаж, езикова зала, в която децата могат да изучават езици", обясни Даниела Бельова - директор на ЦДЗ №1-Дупница.
В града има 16 детски заведения, които се посещават от над 1000 деца. Хората в квартала също се радват на новата детска градина, от която отново се носи весела детска глъч.
"Мяра": Липсата на нов бюджет ще се отрази реално на жизнения стандарт у нас според над 60% от българите
Опасното вещество GBL все по-често се използва по метода на "спайкване"
Взрив уби руски генерал, докато във Флорида текат преговори за Украйна