И днес защитниците на кабинета се събраха пред Президентството, за да поискат отново оставката на държавния глава. Събралите се бяха категорични, че няма да спрат да изразяват гражданската си позиция и да подкрепят действията на премиера.
Според тях Пламен Орешарски си върши работата добре и вече е със самочувствието, че е избран от народа. Те изтъкнаха, че за първи път от няколко години правителството се грижи за пенсионерите и майките. Контрапротестиращите смятат, че вдигането на минималната работна заплата и парите за майчинство на 340 лева от следващата година са поредното доказателство, че кабинетът работи.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района