Надзирателите от затворите и арестите излизат на протестен митинг на 9 ноември пред Министерството на правосъдието. Това реши в Пловдив управителният съвет на синдиката на служителите в затворите в България.
Надзирателите от затворите и арестите излизат на протестен митинг на 9 ноември пред Министерството на правосъдието. Това реши в Пловдив управителният съвет на синдиката на служителите в затворите в България.
Те настояват за промяна на цялостната и финансовата политика на държавата спрямо служителите на затворите. По техни сметки всяка година бюджета се намалява, а задълженията стават повече.
Надзирателите работят по 25 часа, от които им се плащат 22. За допълнителен труд на тримесечие им се полагат по закон и пари и почивни дни за компенсация.
Този норматив обаче не се спазва. За това надзирателите настояват заплатите им да станат като в армията и в полицията. До сега те имат спечелени над 600 дела за неплащане на извънреден труд, но въпреки това нещата продължават по старому.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра