В навечерието на празника на Свети Климент Охридски, днес след обяд в параклиса на Богословския факултет на Софийския университет беше отслужена тържествена вечерня. Службата в чест на великия духовен учител беше водена от Ловчанският митрополит Гавриил.
Богословският факултет, който е създаден през 1923 година, отбелязва и 90 години от създаването си.
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец