Кампания срещу насилието на жени започва от днес в Бургас. Активисти оторганизация "Деметра" и Центъра за превенция на насилието раздаваха брошури и разясняваха основните точки на Истанбулската конвенция за защита правата на жените. Това е Национална инициатива на всички неправителствени организации, които работят с жертвите на домашно насилие.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец