За 24 години от т.нар. преход у нас, трудно може да се намери държавна институция, която да не е била контролирана по някакъв начин от бивши агенти на Държавна сигурност. До този извод стигнаха участниците в международната конференция "Преходът в Източна Европа през документите на комунистическите тайни служби".
Общо 159 народни представители, били в Народното събрание в различните години на прехода, са били сътрудници на ДС. А първите 7 години след промените държавната политика е била изключително под диктовката на бившите комунистически тайни служби. Това заяви журналистът Христо Христов. Според него нито едно правителство не е било "чисто" откъм агенти.
Новият кабинет все още не е проверен от комисията по досиетата и не знаем каква е ситуацията, каза още той. Доклади за прехода и тайните служби в страните им изнесоха и експерти от Германия, Румъния, Латвия, Полша и други. В началото на конференцията плакет и грамота от Комисията по досиетата получи председателят на Българския хелзински комитет Красимир Кънев.
Временно преустановяват електронното обновяване на здравния статус в периода 26 – 31 август
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Няма риск за тока и цените след намаляването на мощността на 5-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
Отравянето на лешоядите в Стара планина: Задържаният 36-годишен мъж е направил е самопризнания