Хляба няма да поскъпва, въпреки скока в цените на зърното на световните борси. Това заяви министърът на земеделието и храните Димитър Греков по време на третата национална среща на зърнопроизводителите в Пловдив. За Коледа ще ядем и повече свинско месо родно производство заради увеличената с пет процента продукция през последната година.
Над 500 зърнопроизводители от цялата страна поставиха пред министъра на
земеделието и храните проблема с липсата на закон за браншовите организации заради което проблемите им не се чуват в Европейската комисия.
"Ние сме си поставили цел до една година да изработим този закон, за да може да членуваме в европейската асоциация", заяви Димитър Греков - мин. на земеделието и храните.
Преди празниците земеделският министър предупреди, че ще бъдат засилени
проверките в търговските вериги. Той призова гражданите да купуват българска продукция, въпреки по-високите цени. По негова информация на пазара ще има и по-големи количества свинско месо заради ръста в производството през последната година.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?