Всеки трети българин е бил пациент на спешна помощ тази година - сочи годишният доклад за здравето на гражданите, който беше приет от правителството днес.
Всеки трети българин е бил пациент на спешна помощ тази година - сочи годишният доклад за здравето на гражданите, който беше приет от правителството днес.
И още тревожни данни от него - страната ни води черната класация по най-висока смъртност в границите на ЕС, раждаемостта е по-ниска от средната за Европа.
За миналата година всеки четвърти българин е починал на възраст под 65 г. В доклада се посочва, че българите най-често умират от сърдечни болести и рак. Детската смъртност е два пъти по-висока от тази в Европа.
Раждаемостта у нас е по-ниска от средната за ЕС. Броят на абортите е висок и през 2012 година всеки десети аборт е извършен от момичета до 19-годишна възраст.
При здравето на децата както и в минали години се отчита, че основните заболявания са затлъстяването, очните аномалии и болестите на нервната система.
През миналата година пък всеки трети българин е ползвал услугите за Спешна медицинска помощ.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)