Българският лекарски съюз ще поиска оставката на Надзорния съвет на Здравната каса заради безотговорно поведение. Това заяви в сутрешния блок на БНТ експертът Димитър Петров.
От началото на годината заседанията на съвета се провеждат без кворум и така не могат да се вземат легитимни решения. От съюза подозират, че целта е да се провалят преговорите за новия рамков договор, а здравните услуги да останат с параметрите от тази година. Лекарите настояват около 1% от бюджета на Здравната каса да се задели за повишаване цените на най-недооценените клинични пътеки.
Спор между управляващите и част от опозицията заради Закона за съдебната власт
Димо Дренчев, "Възраждане": България няма време да чака правителството бавно да се проваля
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)