ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Вигенин: страната няма интерес от партии-евроскептици на еврозборите

bnt avatar logo от Вера Александрова
A+ A-
Чете се за: 00:21 мин.
У нас

Много е важно на предстоящите избори за Европейски парламент догодина да има висока избирателна активност, посочи външният министър Кристиян Вигенин.

вигенин страната интерес партии евроскептици еврозборите
Много е важно на предстоящите избори за Европейски парламент догодина да има висока избирателна активност. Това посочи в изказването си външният министър Кристиян Вигенин, при откриването на конференцията "Значението на европейския избор".

Според него институциите трябва да положат усилия, за да убедят повече млади хора да участват във вота. Вигенин коментира, че от кризата в последните години расте броя на евроскептиците, а страната ни няма интерес от такива партии на евроизборите.

Макар че вече седем години България е част от ЕС, все още според Вигенин, трудно се прави връзка между решенията на евроинституциите и това, което се случва у нас.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Съдът решава дали да пусне от ареста Благомир Коцев
Чете се за: 01:05 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?