По празниците благоевградчани трябва да са внимателни с алкохола. Такса за пияни пациенти въведоха в Спешното отделение в Благоевград. Отделно от нея ще се заплаща и всяка манипулация направена на пациента за изтрезняване по цени определени от Здравното министерство. Така от болницата в Благоевград се надяват да намалят потока на подпийнали пациенти, които често тормозят останалите болни и персонала.
По празниците благоевградчани трябва да са внимателни с алкохола. Такса за пияни пациенти въведоха в Спешното отделение в Благоевград. Отделно от нея ще се заплаща и всяка манипулация направена на пациента за изтрезняване по цени определени от Здравното министерство. Така от болницата в Благоевград се надяват да намалят потока на подпийнали пациенти, които често тормозят останалите болни и персонала.
По трима-четирима пияни на нощ се налага да преспиват в Спешното отделение в Благоевград, защото са неадекватни. Броят им се увеличава през почивните и празнични дни, когато много студенти се връщат пияни от дискотека и отделението се превръща в изтрезвително.
– Някои спят, някои буйстват, искат да се бият, искат да бият пациентите, които са действително болните, - казва д-р Владимир Рабаджийски - началник на Спешно отделение в Благоевград
До този момент грижите за изтрезняването на пациентите са били безплатни, а рисковете, които поемат лекарите са големи.
- Ако имат някое придружаващо заболяване да кажеме паднал и се ударил, това е доста тежко за диагностициране при пияните, - обяснява д-р Рабаджийски.
По-възрастните хора приемат тази такса за нещо нормално, но студентите в Благоевград реагираха остро .
Пияните в Благоевград са проблем на спешните екипи, след като беше закрито заведението за отрезвяване към полицията.
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (ВИДЕО)