Окръжният съд в Бургас отказа да освободи Любомир Симеонов, който през лятото на миналата година застреля банкерката Павлинка Йовчева, защото му отказала кредит. Симеонов поиска да бъде освободен, за да се подготви за гражданско дело срещу банката.
В мотивите си той изтъкнал и готовите бизнеспланове, с които можел да осигури работа на близо хиляда души. Пред съда днес той се разкая за стореното като каза, че е направил нещо ужасно и осъзнава какво го очаква. Пред медиите бившият военен обвини банката, че не му е помогнала, когато имал нужда.
"Можеше да се избегне този случай, ако всички ония, от които търсех защита - президент, парламент, председател на парламента, шеф на БНБ, министър на икономиката, бяха помогнали, нямаше да се стигне дотам", - заяви Любомир Симеонов.