Около 4000 абонати са били днес без електроснабдяване в Силистренско, съобщиха от областния кризисен щаб.
Електроснабдяването е било прекъснато в селища на Силистренската, Главинишката, Тутраканската и Ситовската община. В 10 населени места не е имало и вода.
Електроснабдяването и водоснабдяването са възстановени.По главните пътища са работили 37 снегопочистващи машини. На отделни места - като разклона на обходния път на Силистра за Добрич и край местността "Антимовското ханче" по пътя за Русе, е имало високи снежни навявания, но те са премахнати.
Оказана е помощ на аварирали превозни средства от обществения транспорт и частни автомобили край селата Богорово и Босна и други населени места. Затворени отсечки или затруднения за пътуване е имало по третокласните пътища в общините Главиница, Ситово, Силистра и Тутракан.
Още от събота вечерта бе затворен пътят от Кубрат за с. Старо село. Не работят и плаващите през Дунав платформи на румънска територия, които превозват и български транспортни средства. Въведено е и ограничение за тежкотоварни автомобили, има и полицейски постове. Имало е затруднения при таксиметровите услуги и междуселищния транспорт.
Създадена е организация за превозване до болницата в Силистра на нуждаещи се от хемодиализа пациенти и на родилки. Със съдействието на социалните служби бездомник е изпратен в приюта в Силистра.
Утре и в седемте общини на Силистренска област учебните заведения няма да работят.
Източник: БТА