Хиляди хора се простиха с депутата от Коалиция за България Димчо Михалевски в храма „Свети Георги" в Кърджали. Сред тях беше председателят на парламента Михаил Миков и депутати. В Кърджали беше и президентът Георги Първанов.
Три часа не стигнаха на близки, приятели и колеги, за да се сбогуват с Димчо Михалевски. Дори мюсюлманите влязоха в храма.
Мустафа Ахмед, депутат от ДПС: „Достоен българин, голям българин. Човек с невероятна харизма."
Цвета Караянчева, депутат от ГЕРБ: „Беше много аргументиран. Винаги в дебатите беше изключително подготвен."
Асен Гагаузов, бивш министър на МРРБ: „Един всеотдаен човек и приятел. Човек, който мислеше за общините и регионите и беше отдаден на тази кауза".
Председателят на Народното събрание каза, че българският парламент е изгубил един от най-изявените си млади политици.
Михаил Миков, председател на НС: „Раздаващ се, отстояващ кауза, воюващ, печелещ битки за хората, познаващ живота истински и представящ го такъв, какъвто е".
Венци и цветя бяха положени в знак на почит и уважение пред паметта на Димчо Михалевски от политически сили и много институции, сред които и Българската национална телевизия.
Автор: В. Атанасова