"Южен поток" не е замразен.
Иван Айолов - зам.-министър на икономиката: "Това, което се внесе в парламента, като промени, това е адаптиране на морската част, която няма нищо общо с територията на ЕС. И по този модел са изградени 5 газопровода през Средиземно море към Европа."Евентуална промяна на трасето на Южен поток през Крим не е обсъждано с България, заяви Айолов, по повод информацията от вчера, че три от четирите тръби ще минават през полуострова. Представителят на "Газпром" Александър Ишков, който участва във форума в столицата, отрече на този етап да се променя проекта.
Александър Ишков - зам.- началник на Департамент в "Газпром": "Аз никъде, дори в интренет не видях такава промяна, поради което нищо не мога да кажа".Зам.-министър Айолов разкри какво са съдържали дисковете от НЕК, раздадени вчера на енергодружествата, поради което ДКЕВР отложи решението за отнемане на лицензите им:
"Там са описани фактурите и начините как са правени прихващанията през този период, в който върви спора."Зам.-министрът посочи, че вече се водят преговори между НЕК и ЧЕЗ за уреждане на дълговете и очаква такива разговори да стартират в близките дни с ЕВН и Енерго Про. Той разкри, че дефицитът на НЕК е достигнал 2.5 млрд. лева.
Автор: Николай Минков, оператор: Лъчезар Ораков
Забранява се вдигането на цени на стоки и услуги, без то да е икономически обосновано, в срок от 1 година
Комисията за финансов надзор отне лиценза на "ДаллБогг: Живот и здраве" за застрахователна дейност
Богомил Николов: Намаляването на цените по договорка с веригите няма да реши проблема с инфлацията
Производители: Кошницата с основни храни няма да реши проблема с евтиния внос
Тръмп: Сделка с Иран ще бъде подписана утре и Ормузкият проток ще бъде отворен
Загадката на Ботевите кости: Ще помогне ли ДНК анализ да бъде открит гробът на революционера?