Хакери удариха сайта на Светия Синод на Българската православна църква. Вместо страницата на Синода се появява текст, в който се съобщава, че сайтът е ударен в отговор на вандалскато нападение на Джумая джамия в Пловдив.
Хакерите допълват, че подобни актове на нападение срещу турското малцинство у нас са и атака срещу културното наследство на страната. Според тях Св. Синод е трябвало да реагира на случилото се, а не да пази мълчание.
Директорът на Дирекция "Връзки с обществеността" на Св. Синод Александра Карамихалева каза за "По света и у нас", че в този момент в Синода тече заседание по случая, начело с патриарх Неофит. След края му ще бъде обявено официалното становище на Синода.
Карамихалева припомни още, че скоро патриарх Неохит е имал среща с турския посланик у нас и е споделил, че БПЦ се разграничава от вандалствата срещу Джумая джамия. Тя добави, че вече е говорила с Главното мюфтийство, откъдето категорично са се разграничили от случилото се със сайта на Синода.
Главният секретар на мюфтийството потвърди същото и за "По света и у нас" като каза, че до края на деня и Мюфтийството ще има официално становище.