Тезата, че Цветан Василев е поръчал убийството на Делян Пеевски е повече от неправдоподобна.
Георги Христов: "Когато изтекоха сроковете за доброволно плащане, а такова не беше направено, тогава започнаха тези маньоври."Ръководството на банката нарече действията на разследващите нескопосано шоу.
Любомир Денев - член на УС на КТБ: "Недопустимо е органите на прокуратурата да бъдат включени в такъв план разчитайки на медии и създаване на паника, в който и да е икономически сектор."От банката реагираха и на тезата - че Цветан Василев е поръчал убийството на Делян Пеевски.
Георги Христов - изп. дир. на КТБ: "Че кой убива длъжника си, бе, хора?"Позовавайки се на медийни публикации, Георги Христов каза, че споменатите от него фирми гравитирали около Булгартабак холдинг. От компанията обаче съобщиха, че нямат кредити в КТБ към момента и са в процес по закриване на сметките си в банката. По повод нападките, че в КТБ са концентрирани много активи на държавни дружества,от банката казаха,че само 2% от привлечените средства са на държавни компании. Отрекоха да са кредитирали БТК, Стройтрансгаз и Газ проект юг.
Приходната агенция се включва в борбата с гонките: Ще проверяват собствениците на скъпи коли
Учение на специалните сили със зрелищни демонстрации на летище "Чешнегирово" (СНИМКИ)
Специални сили от четири държави тренират край Пловдив за реакция при хибридни заплахи
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ