ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Граничен полицай е третата жертва на потопа в курортното...
Чете се за: 02:30 мин.
Втора жертва на потопа в Елените
Чете се за: 00:30 мин.
Един човек е загинал при наводнението в комплекс...
Чете се за: 06:55 мин.
Системата BG-ALERT е задействана за Витоша: Подходите за...
Чете се за: 01:22 мин.
Обявено е бедствено положение в Община Царево,...
Чете се за: 03:10 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Колко е сива "сивата" икономика?

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
Икономика

Икономиката през последната година слабо е изсветляла, показва изследване на Асоциацията на индустриалния капитал.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Икономиката през последната година слабо е изсветляла, показва изследване на Асоциацията на индустриалния капитал. Според бизнеса влошената политическа обстановка в страната може да увеличи дела на сивия сектор, но като цяло, очакванията за 2014-а са за добра година.
Отчита се по-коректно отношение на бизнеса при легалния внос и износ. Според данните, държавата помага за изсветляването на икономиката с редовното възстановяване на ДДС.
Риск създават намалелите разплащания по банков път между фирмите, фиктивните трудови договори и ДДС измамите, за които се взимат мерки да бъдат намалени, обявиха от финансовото министерство. Оттам допълниха, че работят върху опростяване на досегашните данъчни декларации.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?