Системата на здравеопазването може да блокира през септември, ако не бъдат намерени пари, които да покрият дефицита в бюджета на Здравната каса.
От Лекарския съюз коментираха, че актуализацията на бюджета на касата не е най-доброто решение, защото ще реши проблема само за тази година. Лекарите настояват държавата да започне да изплаща пълния размер на здравните вноски за групите хора, които осигурява.Според председателя на съюза, д-р Цветан Райчинов, ако ще се прави актуализация, трябва да се действа веднага, за да се вземе решение в рамките на това Народно събрание.
Цветан Райчинов, председател на Българския лекарски съюз: Още в началото на юни този отчет трябваше да бъде внесен в парламента, за да има време да се актуализира. Не можехме да предвидим политическата ситуация, но в момента тя е ясна. Затова казвам - ако има воля, парламентът дори ускорено, както в края на 2012, може да приеме и да гласува актуализация или увеличение на държавните вноски - едно от двете.
След успешна трансплантация и дълго лечение: Изписаха бебето с 1 000 000 левкоцити
Пациентски организации внасят сигнал срещу Лекарския съюз и НЗОК в Комисията за защита от дискриминация
Шест нови случая на морбили са регистрирани в страната, общо заболелите са 165 души
Премиерът Гюров за Магазините за хората: Празни рафтове, сметки на червено и източване на средства
Южното Черноморие очаква повече туристи, проверяват водата на 49 пункта
Равиоли с билки и мед и геополитика: Чарлз III балансира между хумор и твърди послания (СНИМКИ)