Министерството на транспорта ще реши дали да прекрати договора със строителя на автомагистрала "Струма" следващата седмица след като приключи окончателната проверка на дейностите по изграждането на съоръжението.
Николина Ангелкова, министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията: "Провеждат се в момента разговори с изпълнителя съгласно договор, активират се клаузите и при проверката на управляващия орган на място ще преценим вече дали те са изпълнили предписанията и ако не договорът се прекратява, не може да чакаме повече да прекратяваме договора, защото трябва да стартира процедурата, новата обществена поръчка, която да бъде обявена, да бъде проведена съгласно правилата и да може догодина живот и здраве като мине зимата да започне да се довърши строителството."
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
Председателят на парламента Михаела Доцова откри 13-тата пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско