Премиерът Огнян Герджиков ще участва в тържественото откриване на кампанията по повод тридесетгодишнината на Програма „Еразъм", която се отбелязва през 2017 г. Събитието ще се състои в Аулата на Софийския университет „Св. Климент Охридски".Програмата на Европейския съюз за студентски обмен вече е дала възможност на над 5 милиона млади хора да учат в чужбина.
Приета от Съвета на министрите на образованието, програмата стартира през 1987 г. в 11 страни . С течение на времето обхватът й се разширява до 33 участващи страни и 169 партньорски държави като Швейцария и Турция.За периода 2014-2020 г. програмата разполага с бюджет от над 16 милиарда евро.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяка
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души