В Правец, където бе гост на празника на града, премиерът Георги Близнашки каза, че следи внимателно преговорите за съставяне на кабинет и се надява до няколко седмици България да има силно правителство, което се опира на солидно парламентарно мнозинство.
Георги Близнашки, министър-председател: Когато служебният кабинет встъпи в длъжност, аз подчертах, че нашата основна задача е да възстановим базисните ценности на демокрацията в страната, защото имахме правителство, натрапено от олигархията, една странна коалиция, която така и не се разбра как е конструирана, кой какви отговорности носи. От тази гледна тока аз съм оптимист, защото тези, които не си дадат сметка за критичността на момента, отиват към политическо самоубийство. Смятам, че първо трябва да се мине през опита за дясноцентристка коалиция, а ако това се окаже невъзможно, тогава трябва да се търси възможност за широка коалиция, както това го правят в кризисни ситуации в редица други страни в Европа. Време е да се поучим от чуждия опит, не само на думи, а и на дело.
Димитър Петров, "Прогресивна България": Няма предварителна договорка с „Литаско“, но се надяваме да избегнем арбитража
Президентът Йотова се срещна с генералния директор по правата на човека и върховенството на правото на Съвета на Европа Джанлука Еспозито
Бойко Рашков за полетите на Пеевски: Компетентните органи да направят проверки
Премиерът Радев: С бюджета за 2027 г. се очаква намаляване на дефицита и заемите
Апел за помощ в издирването на двете деца по поречието на Струма отправиха от община Бобошево
Бургас, Варна, Пловдив и София ще се борят за домакинството на „Евровизия 2027“
Погребението на Хаменей: Очакват се между 15 и 20 млн. поклонници в първите три дни (СНИМКИ)