Премиерът Бойко Борисов нарече 2014-а "ужасна година", която би искал да забрави.
Бойко Борисов, министър-председател: Слаба година. 2014-та е ужасна година. Въпрос: Може ли да направите нещо за следващата година? Каква година очаквате - ...Това, което направихме, последните десетина дена беше добро. Дадохме, знаете, коледни надбавки. Надявам се пак да е добре и занапред. Пуснахме еврофондовете - над 7 милиарда и 300 милиона влязоха в държавата, което ще допринесе много и за бизнеса, и за растежа в икономиката. Въпрос: Вчера Лютви Местан направи интересно изказване, че ако останете в коалиция с Реформаторите, предвижда предсрочни избори... - Не съм го слушал. Не гледам телевизия... в смисъл, гледам телевизия, но си спестявам нерви да чета коментари, еле пък по Коледните празници. Знаете ли, много помага. И не ми липсва. Така че - нито съм го чул какво е казал, нито в случая аз ги съветвам тях... Благодаря за това, че са се опитали да го правят, но ... не ме касае.
Приемам за основателни изложените от премиера аргументи, каза президентът Илияна Йотова по темата за европейските санкции срещу Русия
Велислав Величков, ПП: Премиерът трудно ще поеме риск без широка обществена подкрепа да се самопостави в ролята на Орбан
Даниел Вълчев: Въпросът е дали България има самочувствието да постави своите интереси
Илхан Кючюк: Дълги години сме били жертва на двойствеността на европейските политики
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета