8-годишно момче от село Иван Шишманово издъхна в Спешното отделение на болница „Свети Иван Рилски" в Разград часове преди рождения си ден.
д-р Гечо Жеков, директор на болницата: „След тръгването 10-15 минути, виждат че детето не е добре, връщат го родителите. И започват реанимационни мероприятия в болницата, извикани са и хирург, и реаниматор, и екипът целият който е долу, и въпреки всичко, интубирано е, направено е всичко възможно."Аутопсията, извършена в болницата в Русе, показала, че момчето е починало от тежък токсичен колит. Съкрушената от скръб майка се зарече, че няма да намери покой, докато не получи справедливост.
Гюлтен Гафур - майка: „За хирург, за операция е вика. Даже хич не гледа, хич внимание не обръща на детето, само се разкарва ту на горе, ту надолу".Малкият Толга ще бъде погребан утре в родното си село Иван Шишманово.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем, ако поставяме под съмнение европейския курс на страната
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Какво е състоянието на пострадалите мъже?
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона