Мирен протест под надслов "Заедно срещу ислямофобията, ксенофобията и омразата"се проведе пред Районното мюфтийство в Гоце Делчев.
Повод за протеста са свастиките изрисувани на фасадата на мюфтийството в града преди ден. Около 100 души от селата в община Гоце Делчев се включиха в протеста. Те заявиха, че не искат омраза и разделение, тъй като християните и мюсюлманите в Гоцеделчевско винаги са имали добри взаимоотношения.
Районният мюфтия на Благоевгадска област Айдън Мохамед подчерта,че религията повелява да простят на злосторниците, които се опитват да разделят хората изповядващи различна вяра.
От полицията в града заявиха, че заради вандалските прояви се разпитват заподозрени лица, но все още извършителите не са установени.