Акцията на американските астронавти приключи успешно тази нощ.
Акцията на американските астронавти приключи успешно тази нощ.
Астронавтите Тери Виртс и Бари Уилмор излязоха от Международната космическа станция, за да инсталират 120 метра кабели и антени. Те са част от новата комуникационна система, която ще бъде използвана при пристигането и скачването на космически кораби със станцията.
Космическата разходка продължи само 5.40 часа, което е около час по-малко от първоначално планираното.
На борда на Международната космическа станция, която орбитира на около 400 километра от Земята, понастоящем има трима руски космонавти, двама американски и един италиански астронавти.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)