По повод случаите на напрежение между роми и българи Директорът на Международния център за малцинствата и културните взаимодействия Антонина Желязкова коментира, че проблемите няма да се решат с опълчения, които са противозаконни, а със силно присъствие на държавата в местата със смесено население.
Антонина Желязкова - директор на Международния център за малцинствата и културните взаимодействия: "Би трябвало държавата да е представена задължително от полицейско управление, от социална служба и, разбира се, от образователна институция, каквато и да било тя, дали е читалище, дали е някакъв младежки клуб".Директорът на Международния център за малцинствата и културните взаимодействия съжалява, че вече на пръсти се броят неправителствените организации, които продължават да работят с ромите.
Антонина Желязкова - директор на Международния център за малцинствата и културните взаимодействия: "Неправителствени организации не напразно извършват някакви програми, които са пионерни, те не могат да разрешат проблема, но те ги правят на принципа "проба-грешка". Имало е проекти, които са били абсолютен провал, имало е проекти, които обаче са били изключително полезни за интеграцията на ромите и се искаше просто държавните инситуции да ги поемат и да ги мултиплицират.Това обаче не се е случило, затова и неправителствените организации са се демотивирали, съжаляват от Центъра за културните взаимодействия.
Новият сезон на сериала „Под прикритие“: Част от актьорите се срещнаха с фенове на Adventure Comic Con
Кодът на болестта: Български учени ускоряват търсенето на лечение за наследствени невродегенеративни заболявания
След поредната жертва на пътя: Главният секретар на МВР разпореди засилен контрол на товарните автомобили
Повдигнаха обвинение на шофьора на камиона, причинил тежката катастрофа на АМ „Тракия“
Главният секретар на МВР разпореди засилен контрол на товарните автомобили
Момченце на година и половина с опасност за живота, след като е било притиснато от потеглил без шофьор автомобил