В сегашния си вариант споразумението за търговия и инвестиции между Съединените американски щати и Европейския съюз, което престои да бъде подписано догодина, има повече вреди, отколкото ползи за страната ни.
Ивайло Калфин, вицепремиер и министър на труда и социалната политика: Още не съм видял и затова настояваме правителството да поръча изследване за въздействието на споразумението върху България - това е важно за българските граждани, за бизнеса и синдикатите. Както е договорено до момента в споразумението виждам повече вреди за страната ни, отколкото ползи. Основната пречка е свързана с процедурата за уреждане на споровете и публичната инфраструктура.
Димитър Манолов, президент на КТ "Подкрепа": Намеренията, с които то се подготвя, звучат съвсем не лошо. Друг е въпросът какво ще стане по-нататък. А тъй като ние сме организация, която следи за опасностите по-нататък, в момента резервите ни са повече, отколкото одобрението.