55 години от създаването на първата военна вертолетна част в България честваха днес на авиобаза "Крумово". За да благодарят на пилотите и екипажите, в поделението пристигнаха и хора, спасени от тях по време на бедствия или тежки ситуации.
На празника на авиобаза Крумово дойде Мартин Йорданов, който бе спасен заедно със сина си по време на голямото наводнение край село Бисер преди 4 години. Заради дъжда и мъглата двамата не успяват да видят придошлата вода и колата им се оказва в капан. Нито тежките машини, нито лодките на спасителните групи успяват да стигнат до тях. Три часа бащата и синът остават върху покрива на автомобила си, който потъва минути, след като са изтеглени от пилотите от Крумово.
Мартин Йорданов
„Тоя момент и да се мъча да го забравя, няма да мога да го забравя, и всеки път ме натъжава."
Дъщерята на Мартин Йорданов също пристигна в авиобазата, за да се запознае с командира на полета, спасил баща ѝ и брат ѝ.
Ана Мария Йорданова
"Много бих искала да видя Златко Златев и да му благодаря лично, да му стисна ръката на голям човек, наистина голям човек.”
Генерал Златко Златев, офицер от запаса
„Не съм голям човек, най-обикновен човек съм. Радва ме това, че съм изпълнил мисията, която ми е дала държавата.”
От две седмици генерал-майор Златко Златев е пенсионер. И в момента е член на правителствения авиоотряд 28, където се обучава на Airbus А320.
Близо 350 работници ще бъдат съкратени от ТЕЦ „Ей И Ес Марица Изток I“ в Гълъбово
Пътниците от преобърнатия автобус край Малко Търново тръгнаха обратно за Украйна
Близо 20 км е опашката от тирове в посока „Капитан Андреево“ между Любимец и Свиленград
Без нови правила за прием в детските градини в София, докато съдът не се произнесе
Росица Матева: Има много "отличници" сред секционните избирателни комисии, които ще получат бонус от 15 евро
Без нови правила за прием в детските градини в София, докато съдът не се произнесе