Изложба на 14 млади фотографи с увредено зрение е подредена в Културния център на радио Пловдив.
Блажо Николич, съорганизатор: Средствата, които ще съберем от продажби, отиват за развитие на приложение за смартфони и айфони, което ще даде възможност хора с увредено зрение да могат по-сигурно да се движат по улиците.Инициатор на проекта е Мария Константинова, Дружеството на пловдивските художници осигурява местната подкрепа , художничката Моника Роменска прави селекция на фотографиите. Сред участниците има юристи, музиканти, физиотерапевт, журналисти... Всички те, за съжаление, нямат заслужения достъп до работни места, за които са квалифицирани. Идеята е хората и в обществото и в бизнеса да разберат, че тези хора могат да правят нещо и да започнат да ги назначават на работа. Освен леки композиционни корекции на някои от творбите, няма никакви технологични намеси в кадрите, уловили красиви природни и градски картини и човешки състояния.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката