С болка и гняв светът реагира на кървавите нападения в Париж. Съветът за сигурност на ООН определи атентатите като "варварски и страхливи".
Председателят на Европейската комисия Жан Клод Юнкер заяви, че е "шокиран" от случилото се във Франция и изрази солидарност с близките на загиналите. Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг изрази увереност, че "тероризмът никога няма да победи демокрацията. "Ние сме силни и обединени срещу тероризма", заяви още генералният секретар на Алианса. Като "безчовечни убийства" определи събитията в Париж Владимир Путин. Москва е готова да окаже всякаква помощ в разследването, се казва в изявлението на руския президент.
Сред първите изказали съболезнования беше американският президент Барак Обама. Атака срещу цялото човечество - така определи нападенията в Париж.
В знак на солидарност с трагедията във Франция, най-високата сграда в Торонто - Си Ен Тауър беше осветена в цветовете на френското знаме. Канада е готова да окаже всякакво съдействие, от което Париж се нуждае, заяви премиерът Джъстин Трюдо.
Джъстин Трюдо, министър-председател на Канада: "Притеснени и натъжени сме от терористичните атаки в Париж. Мислите ни са с народа на Франция. Тези нападения шокираха целия свят. Готови сме да помогнем с каквото е необходимо".
Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че е "дълбоко потресена" от новините, които идват от Париж.
В навечерието на срещата на Г-20 в Анталия, президентът на Турция Ердоган подчерта, че е време за приемане на крайни мерки срещу тероризма.
Реджеп Тайип Ердоган, президент на Турция: "Турция много добре познава терора и последствията от него. Споделяме болката на народът на Франция. Повече от всякога е необходима единна позиция на целия свят, в борбата срещу тероризма".
"Ние всички сме Париж" и "Не се страхуваме" станаха най-разпространените послания и в социалните мрежи.