Бившият шеф на столичната "Топлофикация" Валентин Димитров е осъден на три години затвор и на втора инстанция по делото за безстопанственост.
Бившият шеф на столичната "Топлофикация" Валентин Димитров е осъден на три години затвор и на втора инстанция по делото за безстопанственост.
Върховният касационен съд потвърди решението на Софийския апелативен съд. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Според магистратите подсъдимият в качеството си на длъжностно лице не е положил усилия за стопанисване на повереното му имущество и е последвало разпиляване на повече от 325 хил. лева.
Сред разходите са покупки на джет, джакузи, големи количества захарни изделия, скъпи сирена, алкохол, хранителни добавки.
Вальо Топлото ще лежи 3 години в затвора при общ режим. Освен това трябва да заплати в полза на гражданския ищец обезщетение за причинени имуществени вреди.
Планът за възстановяване и реформите – във фокуса на среща на Радев с Европейската сметна палата
Румен Радев за 21-вия пакет санкции срещу Русия: Брюксел уважи резервите на страната ни
Президентът Йотова получи писмено послание от президента на Държавата Палестина
Президентът Илияна Йотова обсъди следващия многогодишен бюджет на ЕС с членове на Европейската сметна палата
Стефан Белчев: Това не е готиният бюджет, готиният бюджет ще го видите следващата година
Спасиха дете на една годинка, останало блокирано само в асансьор в Бургас
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева