ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

КТ "Подкрепа" за ситуацията в "Горубсо"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:45 мин.
У нас

Две структури проявяват интерес към "Горубсо - Мадан" АД, а една от тях проявява интерес и към "ОЦК" АД - Кърджали, съобщиха от КТ "Подкрепа". Константин Тренчев подчерта, че Валентин Захариев има стари сметки за уреждане с държавата.

подкрепа ситуацията горубсо
Две структури проявяват интерес към "Горубсо - Мадан" АД, а една от тях проявява интерес и към "ОЦК" АД - Кърджали, съобщиха от КТ "Подкрепа". Константин Тренчев подчерта, че Валентин Захариев има стари сметки за уреждане с държавата.

Според него той дължи милиони и попита управляващите дали тези пари ще се търсят и кога. Тренчев каза, че е изпратил и подготвена "справка" за личността на Валентин Захариев и я е изпратил до Делян Добрев, за да знаел бъдещият министър с какъв човек ще си има работа. От синдикатите разкриха и каква според тях е схемата, с която Захариев източва мините. Фирми, свързани с него, доставят материали за мината, като някои от тях са няколко пъти по-скъпи, отколкото в други мини.

Владимир Топалов - председател на миньорската федерация към КТ "Подкрепа": - Това е пиронът, който се забива в траверса, за да се държи релсата. Неговият е 5 пъти по-скъп, отколкото в съседната мина ГОРУБСО Златоград. При тази схема няма как да се работи на печалба. След като той сам си определя разходите, които има. Това е схемата, с която той си източва мината.

Людмил Павлов - председател федерация "Металургия": - Това е един ликвидатор. Не е бизнесмен, лично за мен е ликвидатор. Трева не никне, където е собственик Захариев. Напротив - той стои до там, до където може да източва и след това напуска предприятието.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?