Община Варна организира пролетно почистване на града в събота на 1 април, като приоритетно ще се чистят териториите около храмовете, междублоковите пространства, детските и спортните площадки.
Събраните отпадъци трябва да се поставят в чували до контейнери за битов отпадък. В съдовете за смет не трябва да се изхвърлят строителни материали и излезли от употреба електрически уреди, да не се кастрят, режат и премахват клони на дървета и храсти без разрешение, припомнят от сектор „Екологичен контрол“ на Община Варна. Партньори в кампанията са Висше военноморско училище и Варненска и Великопреславска митрополия. Общинската администрация кани граждани, фирми, неправителствени организации, да се включат активно в инициативата.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?