Днес родители и близки на хора и деца с увреждания организират пети национален протест срещу действащата социална политика, пряко свързана с нуждите на лицата с увреждания. За мотивите на протеста и подробности около него можете да научите в следващото видео.
С официален призив към министър-председателя на Република България Бойко Борисов, към социалното министерство и министъра на здравеопазването, родители и близки апелират за внимание към проблемите, които стоят пред хора и деца с увреждания.
Протестът ще започне в 11:00ч. в градинката между Народното събрание на Република България и Ректората на СУ "Св. Климент Охридски" и ще продължи с протестно шествие до Министерски съвет. Събитието ще приключи на площад Народно събрание в 15:00ч.
40% искат управление около нова политическа сила, сочи проучване на "Алфа Рисърч"
"Алфа Рисърч": Българите оценяват 2025 г. като по-успешна за себе си, отколкото за страната и света
97 медала от международни и европейски олимпиади са спечелили отборите ни по природни науки
Пристигнаха още два изтребителя F-16 в авиобаза „Граф Игнатиево“ (СНИМКИ)
Депутатите от бюджетната комисия приеха удължителния закон на първо четене (ОБЗОР)
Земеделието под риск: Ще има ли българско мляко и месо на трапезата ни?