Емблемата на Париж – Айфеловата кула – отново е отворена за посетители. В продължение на пет дни обектът беше затворен заради стачка на служителите там, които искаха от управата по-добри условия на труд и по-високо заплащане.
Всичките 300 стачкуващи работници бяха притеснени и за състоянието на 117-годишната кула, която се нуждае от освежаване.
АПФ съобщава, че на среща между работническите синдикати и управата на туристическия обект е намерено решение на спора. Не се уточнява обаче как точно са се разбрали двете страни.
През зимата Айфеловата кула се посещава от 6000 души на ден, а годишно - от около 6 милиона души.
Александър Пулев: Поведението на "Лукойл" е от съществено значение за защитата на българския интерес
САЩ удължиха срока за купувачите на международните активи на "Лукойл" до 25 юли
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
Шест хеликоптера на армията и самолет "Спартан" ще са в готовност за гасене на пожари това лято
Кабинетът "Радев" одобри проекта на бюджета за 2026 г., разходите за издръжка нарастват с над 1 млрд. евро
Почина един от пострадалите при тежката катастрофа на пътя Бургас – Малко Търново