"Седмица на отворените врати" за скрининг на риска от туберкулоза, организира от 11-и до 15-и септември Отделението по фтизиатрия на УМБАЛ "Свети Георги". В петте дни на кампанията ще се извършват безплатни медицински консултации, а на пациентите със съмнение за наличие на заболяването ще бъдат направени допълнителни изследвания.
Скринингът е част от Националната кампания за превенция и контрол на туберкулозата в България и от програмата, финансирана от Глобалния фонд за борба със СПИН, туберкулоза и малария. Целта е да се повиши информираността по отношение на туберкулозата, като същевременно всеки пациент получи достъп до здравни услуги.
Желаещите да се включат в безплатния скрининг трябва да го направят на 11-и до 15-и септември включително във времето от 08:00 до 13:00 часа на адреса на Отделението по фтизиатрия – булевард "Пещерско шосе" 66А в съседство с Хирургичния блок на болницата.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите