Благоевградските театрали ще се включат в националния протест срещу унищожението на българската култура. В 17,00 часа всички актьори от Драматичен театър „Никола Вапцаров” в Благоевград ще бъдат пред Министерски съвет, за да поискат повече средства за култура.
Протестиращите настояват в общонационален дебат да се разработи Национална стратегия за развитие на културата, която да бъде приета от Народното събрание, и да се актуализира Законът за закрила и развитие на културата.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг